Vaikų dantų gydymas

Įprotis atsakingai prižiūrėti dantis vaikams turi būti diegiamas nuo pat vaikystės, vos išdygus pirmajam dantukui. Vyrauja klaidingas kai kurių tėvų įsitikinimas, jog pieninų dantukų nebūtina gydyti, nes šie vis viena iškrenta. Tačiau pieniniai dantys, esant poreikiui, turi būti gydomi arba šalinami. Apie dantų ligas išduoda pakitusi dantuko spalva, dėmės ant dantų ar dantų skausmas, jautrumas. Pastebėjus šiuos požymius, būtina atvesti vaiką pas gydytoją odontologą.

Vaiko paruošimas pas odontologą

Odontologinių procedūrų dažnai bijo tiek vaikai, tiek suaugusieji. Neretai vaikai perima baimę iš savo tėvų, todėl labai svarbu, kad tėvai rodytų tinkamą pavyzdį. Prieš apsilankant pas odontologą, vaikus reikia sudominti, žaismingai papasakoti apie odontologo darbą, paaiškinti, kad gydytojas apžiūrės dantukus ir pasirūpins, kad jie būtų sveiki.

Pieninių dantukų gydymas

Pieninius dantis būtina gydyti, nes negydomi jie gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Be to, pieniniai dantys svarbūs taisyklingo sąkandžio augimui bei kalbos formavimuisi. Odontologinių procedūrų metu, vaikams atliekamas vietinis nuskausminimas, o jaučiant stiprią baimę, gali būti taikoma ir sedacija. Sedacija – tai medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas ir raminimas. Jeigu ėduonis nėra stipriai pažengęs, dantis užplombuojamas vieno vizito metu. Gali būti naudojamos įvairiaspalvės plombos. Jeigu pieninis dantis yra smarkiai pažeistas, veikiausiai reiks gydyti šaknų kanalus. O kai danties pagydyti nebeįmanoma, jį būtina pašalinti, kad nekiltų grėsmė nuolatinių dantų vystymuisi.

Silantai

Vaikų dantų ėduonis – opi problema. Dantų ėduonies atsiradimo tikimybę padeda sumažinti silantavimo procedūra, kuri atliekama 6-14 metų vaikams. Silantai – tai skysta plombinė medžiaga, kuria dengiami sveiki nuolatiniai dantys. Padengus krūminius dantis silantais, į dantyse esančias vageles nepatenka bakterijos, taigi, dantys apsaugomi nuo ėduonies. Dantų silantavimas yra finansuojamas PSDF lėšomis tose įstaigose, kurios sudariusios sutartį su TLK dėl šios paslaugos teikimo.

Albodent klinikoje už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.


KONTAKTAI