Dantų šalinimas – ne taip baisu, kaip atrodo

Dantų šalinimas – ne taip baisu, kaip atrodo

Kartais nutinka taip, kad tenka šalinti dėl netikėtos traumos sužeistą arba nepataisomai sugedusį dantį, o kai kuriems pacientams prireikia rauti netaisyklingai dygstančius ir kaimyninius dantis spaudžiančius protinius dantis. Bet kuriuo atveju, dantų šalinimas sukelia nerimą, baimę ir nemalonias emocijas. Tačiau gydytojams odontologams tai – tik viena iš daugelio chirurginių burnos ertmės procedūrų. Baimintis nederėtų, nes bet kurio danties traukimas – nesudėtinga, diskomforto nesukelianti ir, kaip ir bet kuri kita chirurginė intervencija, visai neskausminga procedūra.

Dantų šalinimo priežastys

Gydytojų odontologų teigimu, dantų rovimo procedūra atliekama tik tada, jeigu prireikia pašalinti burnos ertmės sveikatai iškilusią grėsmę, ar tuomet, kai nepatikimo danties negalima pagydyti kitais būdais. Dažniausios dantų rovimo priežastys yra sutrikęs danties dygimas, pūlingi procesai, dantų traumos bei lūžiai, progresavusios periodonto ligos ar netaisyklinga danties padėtis.

    • Pieninio danties šalinimas. Vaikų pieniniai dantukai beveik visais atvejais iškrenta patys, tačiau kartais prireikia ir gydytojo odontologo pagalbos. Pieninius dantis patariama šalinti, jeigu jie yra labai pažeisti karieso ir negali būti gydomi, jei vaiką vargina tokios lėtinės ligos kaip periodontitas ar pulpitas. Jeigu pieninis dantukas dar nepradėjo klibėti, o jo vietoje jau kalasi nuolatinis dantis, arba tokiu atveju, kai vaikas dėl klibančio ir ilgą laiką neiškrentančio pieninio danties jaučia diskomfortą, išvengti pieninio danties šalinimo taip pat greičiausiai nepavyks.

    • Nuolatinio danties šalinimas. Pavienius dantis prarasti galima nesilaikant esminių burnos ertmės priežiūros taisyklių arba delsiant apsilankyti pas odontologą. Tačiau kartais dantų netekimas ne visuomet priklauso nuo mūsų. Kai kuriais atvejais gali tekti šalinti traumos metu nuskeltą dantį, ar rauti dėl periodontinių ligų nepataisomai sugedusius dantis. Vėliau tokius dantis galima nesudėtingai atkurti protezuojant ar pasitelkiant kitas šiuolaikinės odontologijos gydymo metodikas.

    • Protinio danties šalinimas. Protinius dantis patariama šalinti dėl jų menkos funkcinės vertės ir didelės infekcijų rizikos. Geriausia tai padaryti nelaukiant, kol šie dantys ims kelti skausmą ar kitas problemas. Delsiant pašalinti protinius dantis, galima susidurti su rimtomis odontologinėmis bėdomis: dantų iškrypimu, dantenų uždegimais, burnos ertmės traumomis ar netgi cistomis.

Po danties rovimo

Jums pašalino dantį? Tuomet svarbu nepamiršti, kad kaip ir po kiekvienos chirurginės operacijos, po danties šalinimo būtina laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, po procedūros derėtų keletą valandų nevalgyti, negerti kavos, arbatos ir kitų karštų gėrimų. Dar prieš operaciją rekomenduojama pagalvoti, ką po jos valgysite. Geriausia rinktis minkštą maistą – trintas sriubas, maistingus kokteilius, košes, jogurtą. Jokiu būdu nevartokite alkoholinių gėrimų ir bent parą po procedūros nerūkykite, nes tai trikdo burnos ertmės gleivinės kraujotaką ir neleidžia žaisdai gyti. Taip pat svarbu, kad  itin atsargiai atliktumėte kasdienes burnos higienos prodedūras. Stenkitės dantų šepetėliu neužkliudyti žaizdos, taip pat nenaudokite burnos skalavimo skysčio, nes skalaujant gali pasišalinti krešulys.

Priklausomai nuo atliktos procedūros sudėtingumo, gali tekti kurį laiką gerti gydytojo paskirtus vaistus, tačiau dažniausiai medikamentų neprireikia. Po operacijos lengvas tinimas ir kraujo skonis burnoje – visiškai normalu. Tinimą nesunkiai sumažinsite šaldydami patinusią vietą, o jeigu juntate diskomfortą keliantį skausmą, išgerkite vaistų nuo skausmo tabletę. Plačiau apie reikiamą režimą jus visuomet informuos danties rovimą atlikęs gydytojas.

Registracija pas odontologą klinikoje ALBODENT, Vilniuje

close

Ar šiuo metu esate ALBODENT pacientas(-ė)*

Taip

Ne

Vardas, Pavardė*

Gimimo metai*

Adresas*

Jūsų telefono numeris*

Jūsų el. paštas*

Į Jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie Jūsų vizitą.

Jums patogiausias vizito laikas*

Rytas (8.00 - 12.00)


Popietė (13.00 - 16.00)


Vakaras (16.00 - 20.00)

Mano vizito tikslas (pasirinkite vieną)*

Esu naujas(-a) pacientas (-ė)


Periodiškas pasitikrinimas


Norėčiau pasikonsultuoti


Kita (pvz.: Skaudą dantį, norėčiau, pasikonsultuoti dėl galimo gydymo)

Jei esate naujas(-a) ALBODENT pacientas(-ė), iš kur sužinojote apie kliniką?

Rekomendavo draugas, kolega


Iš svetainės www.albodent.lt


Per paiešką (pvz.: Google)


Kita (pvz.: Skaudą dantį, norėčiau, pasikonsultuoti dėl galimo gydymo)

Jei pasirinkote Kita

Jūsų komentaras

close

Noriu užduoti klausimą

close

Vardas, Pavardė*

Jūsų telefono numeris*

Jūsų el. paštas*

Ar šiuo metu esate ALBODENT pacientas(-ė)*

Taip

Ne

Jūsų klausimas

Čia taip pat galite parašyti atsiliepimą apie mus.

close