Genda dantys? Jums padės terapinis gydymas

Genda dantys? Jums padės terapinis gydymas

Tikriausiai ne kartą teko girdėti pasiteisinimą, jog prasta dantų būklė – visos šeimos bruožas. O galbūt šį pasiteisinimą naudojate ir Jūs patys? Taip, tikra tiesa, polinkį į kai kurias burnos ertmės ligas iš tiesų galima paveldėti, tačiau lemtingą vaidmenį suvaidina ne kas kitas, o prasta priežiūra. Piktnaudžiavimas daug angliavandenių turinčiu maistu ar atsainus dantų valymas tampa emalį ardančio ėduonies atsiradimo priežastimi.

Problemos jau nuo vaikystės

Atsiradus ėduoniui, burnos ertmėje atsiranda rūgščių, kurios paskatina kalcio ir kitų mineralinių medžiagų sumažėjimą ir taip susilpnina emalį. Ėduonis visuomet turi keletą stadijų. Iš pradžių ant dantų paviršiaus pasirodo tamsesnės ar šviesesnės dėmelės. Vėliau emalis šiose vietose suminkštėja ir ima kamuoti nemalonūs pojūčiai – skanaujant karštą arbatą ar valgant šaltus ledus nudiegia dantį, o apsilankius pas gydytoją odontologą paaiškėja, kad danties paviršiuje atsivėrė kariozinė ertmė – „skylutė“.

Nors LR Odontologų rūmų atlikta apklausa atskleidė, kad beveik 80 proc. mūsų šalies gyventojų mano tiksliai žinantys, kaip pasirūpinti savo dantimis, tiek suaugusiųjų, tiek vaikų dantų būklė rodo visai ką kita. Viena didžiausių problemų yra ta, kad tėvai neretai turi per mažai kantrybės arba gauna per mažai informacijos apie tai, kaip formuoti vaiko gebėjimus prižiūrėti dantukus. Šios klaidos gali lemti tai, jog vaikui ateityje teks dažnai kentėti dėl ėduonies ir nuolat varstyti odontologų kabinetų duris.

Kovoje su ėduonimi – terapinis gydymas

Puiku, jeigu žinote, kaip taisyklingai prižiūrėti savo dantis ir Jūsų vonios kambaryje puikuojasi ne tik dantų šepetėlis ir pasta, bet ir dantų siūlas, tarpdančių šepetėlis ir skalavimo skystis. Tačiau reikėtų nepamiršti ir nepakeičiamo odontologo vaidmens. Šio gydytojo pareiga – ne tik taisyti dantis ir gydyti burnos ertmės ligas, bet ir pasirūpinti, kad Jums pavyktų išvengti bet kokių su burnos ertmės sveikata susijusių problemų. Tačiau ar pamenate, kada paskutinį kartą lankėtės šio specialisto kabinete ne dėl danties skausmo, o profilaktiškai? Tyrimų duomenimis, profilaktiškai burnos sveikatą tikrinasi vos kas ketvirtas mūsų šalies gyventojas.

Jeigu nepavyko išvengti ėduonies sukeltų dantų emalio pažeidimų, būtina kuo skubiau pritaikyti terapinį gydymą. Negydomos kariozinės ertmės tik didėja, o tai reiškia, kad Jums teks kęsti gyvenimo kokybę trikdantį skausmą. Be to, infekcija gali patekti į danties šaknų kanalų sistemą ir ten gali sukelti uždegimą. Dantų šaknų kanalų gydymas – daug sudėtingesnis ir brangesnis, tad jeigu įtariate, kad Jūsų dantys yra pažeisti ėduonies, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Ėduonis gydomas pasitelkiant terapinį gydymą. Paprasčiau tariant, tai yra visiems žinomas dantyse atsiradusių „skylučių“ plombavimas. Viskas, ką reikėtų žinoti apie šią procedūrą:

  • Procedūros metu nejausite jokio skausmo ar diskomforto, nes taikomas vietinis nuskausminimas;
  • Albodent gydytojų tikslas – išsaugoti kuo daugiau Jūsų dantų audinių, tad atliekant terapinį gydymą, specialiu grąžtu pašalinamos tik ėduonies pažeistos sritys;
  • Pašalintų danties audinių vietoje plombuojama labai aukštos kokybės kompozicinėmis plombomis, kurios leidžia atkurti danties anatominę formą, tinkamą kramtymo funkciją ir estetinę išvaizdą;
  • Nepriklausomai nuo to, kurioje burnos ertmės vietoje yra ėduonies pažeistas dantis – estetinėje zonoje, ar krūminių dantų srityje, visuomet plombuojama maksimaliai atkuriant estetinę danties išvaizdą. Gydytojas parenka natūralią danties spalvą idealiai atitinkančias plombas, atkuria dantų vageles bei griovelius;
  • Turėkite omenyje, kad plombų ilgaamžiškumas priklauso nuo dantų priežiūros. Jeigu kruopščiai valysitės dantis ir kas pusę metų atvyksite profesionaliai burnos higienai bei plombų poliravimui, jos tarnaus ilgiau ir sumažės ėduonies atsinaujinimo tikimybė.

Registracija pas odontologą klinikoje ALBODENT, Vilniuje

close

Ar šiuo metu esate ALBODENT pacientas(-ė)*

Taip

Ne

Vardas, Pavardė*

Gimimo metai*

Adresas*

Jūsų telefono numeris*

Jūsų el. paštas*

Į Jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie Jūsų vizitą.

Jums patogiausias vizito laikas*

Rytas (8.00 - 12.00)


Popietė (13.00 - 16.00)


Vakaras (16.00 - 20.00)

Mano vizito tikslas (pasirinkite vieną)*

Esu naujas(-a) pacientas (-ė)


Periodiškas pasitikrinimas


Norėčiau pasikonsultuoti


Kita (pvz.: Skaudą dantį, norėčiau, pasikonsultuoti dėl galimo gydymo)

Jei esate naujas(-a) ALBODENT pacientas(-ė), iš kur sužinojote apie kliniką?

Rekomendavo draugas, kolega


Iš svetainės www.albodent.lt


Per paiešką (pvz.: Google)


Kita (pvz.: Skaudą dantį, norėčiau, pasikonsultuoti dėl galimo gydymo)

Jei pasirinkote Kita

Jūsų komentaras

close

Noriu užduoti klausimą

close

Vardas, Pavardė*

Jūsų telefono numeris*

Jūsų el. paštas*

Ar šiuo metu esate ALBODENT pacientas(-ė)*

Taip

Ne

Jūsų klausimas

Čia taip pat galite parašyti atsiliepimą apie mus.

close