Skaitmeninės technologijos – sėkmingam dantų implantavimui

Skaitmeninės technologijos – sėkmingam  dantų implantavimui

Dantų atkūrimo sėkmę lemia ne tik teisingas gydytojo odontologo bei dantų implantų gamintojo pasirinkimas, bet ir odontologijoje naudojamos šiuolaikinės technologijos. Kokį vaidmenį odontologijoje atlieka moderniosios technologijos ir kokie jų esminiai pranašumai, pasakoja Vilniuje įsikūrusios moderniosios odontologijos klinikos „Albodent“ gydytojas odontologas Justinas Gaidys.

Odontologijoje naudojamų šiuolaikinių technologijų pranašumai

Bene populiariausios šiuo metu odontologijoje naudojamos technologijos apima rentgeno tyrimus ir 3D spausdintuvus. Gydytojas odontologas J. Gaidys teigia, jog didžiausi šių technologijų pranašumai – laiko taupymas bei tikslumas. „Pasitelkdami 3D tomografus ir 3D spausdintuvus, galime labai tiksliai suplanuoti dantų gydymą – protezavimo (implantų įterpimo) procedūrą – bei pasitikrinti būsimus galutinius rezultatus“, – teigia gydytojas odontologas. Natūralu, jog kiekvienas pacientas nori, kad odontologinės procedūros būtų atliekamos greitai, kokybiškai ir neskausmingai. J. Gaidys tikina, kad naujos technologijos padeda įgyvendinti šiuos poreikius: „Virtualus planas padeda gauti vadinamuosius chirurgijos gidus – tam tikrą technologinę priemonę, kuri implantuojant dantis padeda itin tiksliai suplanuoti ir atlikti gydymą. Taikant šią metodiką, nereikia atlikti pjūvio dantenose, dėl to operacija yra trumpa ir neskausminga.“

Dantų implantacija

3D tomografija

3D tomografija – tai radiologinis tyrimas, atliekamas planuojant dantų implantavimo ar kitokias procedūras. „Albodent“ klinikos gydytojo odontologo J. Gaidžio teigimu, gautos nuotraukos padeda išanalizuoti kiekvieną žandikaulio plotelį, todėl naudojant šią technologiją gaunamas labai išsamus diagnostinis tyrimas, padedantis tiksliai suplanuoti dantų implantavimą. Pasakodamas apie 3D tomografijos paskirtį ir pranašumus, J. Gaidys šią technologiją palygina su įprastomis panoraminėmis nuotraukomis: „Naudojant paprastas panoramines nuotraukas, žandikaulį galime matyti tik viena kryptimi, o darant kompiuterinę tomografiją – visomis reikiamomis kryptimis. Tai yra labai svarbu, kadangi prieš atliekant procedūrą, galime detaliai išnagri nėti reikalingą informaciją ir gydymą atlikti saugiai.“

Vienmomentės implantacijos pranašumai

Vienmomentė implantacija – tai procedūra, atliekama naudojant vienus populiariausių šveicariškų implantų. Ji reikalinga tuomet, kai dėl kokių nors priežasčių yra šalinamas dantis ir tuo pačiu metu išrauto danties vietoje sriegiamas dantų implantas. Gydytojas odontologas teigia, kad stengiasi visais atvejais taikyti šią procedūrą, kai yra šalinamas vienas ar keli dantys. „Vienmomentė implantacija leidžia pacientui kone perpus sutrumpinti gydymo laikotarpį, sumažinti traumų tikimybę ir išsaugoti žymiai daugiau žandikaulio bei dantenų“, – džiaugiasi J. Gaidys.

Kelių arba visų dantų atkūrimas

Kompiuterinės technologijos padeda ne tik suplanuoti gydymą, bet ir atlikti pačią implantavimo procedūrą. Jei vienoje eilėje trūksta kelių dantų, dažniausiai sriegiami 2 arba 3 implantai ir ant tokios tilto konstrukcijos tvirtinami keli dantys. Bedančius žandikaulius puikiai galima atkurti naudojant šveicariškus dantų implantus. Gydytojas odontologas aptaria vieną palankiausių bedančių žandikaulių atkūrimo būdų: „Vienas geriausių sprendimų atkurti visus dantis – „visi ant 4“ Proarch metodika, kai įsriegiami 4 implantai, ant kurių tvirtinami 10–12 dantų. Taikant šį būdą, supaprastinama gydymo eiga, dažniausiai nereikia priauginti žandikaulio kaulo. Kitas variantas – ant 6 implantų atkuriamas visas žandikaulis“, – dantų atkūrimo būdus apibūdina odontologas. „Albodent“ klinikos gydytojas odontologas J. Gaidys teigia, kad bedančiai žandikauliai atkuriami keliais etapais: „Konsultacijos metu atliekama intraoralinė burnos ertmės apžiūra ir padaromos nuotraukos. Tuomet vyksta paruošiamieji darbai, susiję ir su implantų sriegimu, ir su laikinaisiais dantimis. Po to sriegiami implantai ir, pacientui pageidaujant, tą pačią dieną gali būti uždedami laikini dantys. Po 3–7 mėnesių, prigijus implantams, pradedamas protezavimas, kai laikinieji dantys keičiami nuolatiniais.

Klinikoje „Albodent“ naudojamos šiuolaikinės technologijos ir šveicariški dantų implantai, kurie yra neatsiejama pažangios odontologijos dalis. Moderniosios technologijos padeda planuoti bei atlikti dantų implantavimo procedūrą – operacija atliekama greitai, tiksliai, užtikrinant paciento saugumą ir nesukeliant skausmo.

Registracija pas odontologą klinikoje ALBODENT, Vilniuje

close

Ar šiuo metu esate ALBODENT pacientas(-ė)*

Taip

Ne

Vardas, Pavardė*

Gimimo metai*

Adresas*

Jūsų telefono numeris*

Jūsų el. paštas*

Į Jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie Jūsų vizitą.

Jums patogiausias vizito laikas*

Rytas (8.00 - 12.00)


Popietė (13.00 - 16.00)


Vakaras (16.00 - 20.00)

Mano vizito tikslas (pasirinkite vieną)*

Esu naujas(-a) pacientas (-ė)


Periodiškas pasitikrinimas


Norėčiau pasikonsultuoti


Kita (pvz.: Skaudą dantį, norėčiau, pasikonsultuoti dėl galimo gydymo)

Jei esate naujas(-a) ALBODENT pacientas(-ė), iš kur sužinojote apie kliniką?

Rekomendavo draugas, kolega


Iš svetainės www.albodent.lt


Per paiešką (pvz.: Google)


Kita (pvz.: Skaudą dantį, norėčiau, pasikonsultuoti dėl galimo gydymo)

Jei pasirinkote Kita

Jūsų komentaras

close

Noriu užduoti klausimą

close

Vardas, Pavardė*

Jūsų telefono numeris*

Jūsų el. paštas*

Ar šiuo metu esate ALBODENT pacientas(-ė)*

Taip

Ne

Jūsų klausimas

Čia taip pat galite parašyti atsiliepimą apie mus.

close